სანდო, უსაფრთხო, ხარისხიანი
„ალფა დეველოპმენტი“ 2013 წელს დაარსდა და უკვე ათ წელზე მეტია, ინარჩუნებს სანდო, სტაბილური კომპანიის რეპუტაციას საქართველოს უძრავი ქონების ბაზარზე. „ალფა დეველოპმენტის“ საქმიანობის მიმართულება მრავალფუნქციური დანიშნულების ობიექტების, ძირითადად საცხოვრებელი სახლების, მშენებლობაა. კომპანიის ხედვა სამ უმთავრეს პრინციპს ეყრდნობა: დემოკრატიული ფასი, საუკეთესო ხარისხი და მაღალი სოციალური პასუხისმგებლობა.
„ალფა დეველოპმენტი“ მომხმარებელს აძლევს საშუალებას, თბილისის გადატვირთული, ცენტრალური უბნებისგან მოშორებით, მოსახერხებელ ადგილას, მისაღებ ფასად შეიძინოს კეთილმოწყობილი ინფრასტრუქტურით უზრუნველყოფილი მაღალხარისხიანი საცხოვრებელი ფართობი. მყიდველზე მორგებული გადახდის პირობები მომხმარებელს დამატებით კომფორტს უქმნის თანხის უძრავ ქონებაში ინვესტირებისას. პარტნიორი ბანკის თანადგომა და დასრულებული პროექტები „ალფა დეველოპმენტის“ სანდოობის გარანტია. დღესდღეობით კომპანიის პრიორიტეტი დედაქალაქის გარეუბნების განვითარება და მომხმარებლისთვის გაუმჯობესებული საცხოვრებელი პირობების შეთავაზებაა.
კომპანიის საქმიანობის ამოსავალი წერტილი ხარისხის მკაცრი კონტროლია. უსაფრთხო და ენერგოეფექტიანი სამშენებლო მასალებით დაწყებული, შენობის მედეგობით დამთავრებული, თითოეული პროცედურა ხარისხის მართვის აპრობირებული წესებით რეგულირდება. ყოველდღიური მონიტორინგი და საფრთხეების პრევენცია უზრუნველყოფს როგორც ობიექტებზე დასაქმებული პირების, ისე მობინადრეების უსაფრთხოებასა და კეთილდღეობას. ხარისხიანი მშენებლობის გარდა „ალფა დეველოპმენტის“ ერთ-ერთი უმთავრესი საზრუნავი კეთილმოწყობილი ინფრასტრუქტურის შექმნაა. მოპირკეთებული ეზო, გამწვანებული სივრცე, დასასვენებელი ადგილები, ავტოსადგომი – დედაქალაქის ქაოტური განაშენიანების პირობებში ამ დეტალების გათვალისწინება განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია.
„ალფა დეველოპმენტის“ მიზანია, სხვადასხვაგვარი აქტივობებით ხელი შეუწყოს მობინადრეების სოლიდარული პასუხისმგებლობისა და სამოქალაქო თვითშეგნების განვითარებას, რათა ურთიერთპატივისცემისა და ერთმანეთზე ზრუნვის წახალისებით შეიქმნას კომფორტული სამეზობლო სივრცე ჰარმონიული თანაცხოვრებისთვის. საერთო სარგებლობის ფართობის მოვლა, სარეკრეაციო ტერიტორიაზე ზრუნვა, სისუფთავის დაცვა, კეთილმეზობლური ურთიერთობების შენარჩუნება – აუცილებელია, კომფორტული იყოს არა მხოლოდ ბინა, რომელსაც სამშენებლო კომპანია გვთავაზობს, არამედ მთლიანად გარემო, სადაც ჩვენი ცხოვრების უდიდეს და უმნიშვნელოვანეს ნაწილს ვატარებთ.
2022 წლის იანვარ-თებერვალში ქ. თბილისში ვარკეთილის მე-2-სა და ვაზინის საცხოვრებელ რაიონს შორის „ალფა დეველოპმენტის“ მიერ აშენებული 9 იდენტური საცხოვრებელი შენობისაგან შემდგარი კომპლექსის მე-4 ბლოკს ჩაუტარდა ენერგოაუდიტი
რომელმაც გამოავლინა:
- შენობის შემომზღუდი კონსტრუქციების თბური დანაკარგები მნიშვნელოვნად ნაკლებია ქვეყანაში გავრცებელ მშენებელობებთან შედარებით (38%-ით ნაკლები).
- გათბობა/გაგრილებაზე მიიღწევა ენერგო რესურსის 30%-იანი დაზოგვა.
- დაზოგილი ენერგია უზრუნველყოფს CO2-ის ემისიის წელიწადში 13 ტონით შემცირებას.
*** ენერგოაუდიტი ჩატარდა ბაზის ბანკიდან GGF TAF მწვანე საკონსულტაციო პროგრამის ფარგლებში მიღებული დაფინანსებით კომპანია ESCO-S-ის სპეციალისტების მიერ.

Alfa Development LLC. was founded in 2013, and has over the past 10 years established itself as a reputable and dependable company in the Georgian real estate sector. The primary activity of Alfa Development LLC. is the construction of multi-purpose apartment complexes, mainly for residential purposes. The company’s vision is based on three key principles: affordable pricing, high quality and a strong sense of social responsibility.
Alfa Development LLC. endeavours to provide clients with properties that are of a high quality and within a residential space that is well-equipped with appropriate facilities. Moreover, our focus is on achieving affordable pricing of property, which is away from the congested areas of central Tbilisi, but in nevertheless convenient locations around the city. Additionally, our payment terms are client-tailored so as to provide for individual needs/preferences, with respect to our client’s investment in our real estate. Furthermore, we partner with a bank whose support, along with our history of completed projects, serves to guarantee the reliability and dependability of Alfa Development LLC. Finally, a key forward-looking priority of our company is to focus on projects in the suburbs of Tbilisi, so that our clients might benefit from a more optimal quality of life and environment.
Strict adherence to quality control is of utmost importance in our corporate culture. For example, from the selection of safe and energy efficient construction materials, to the sustainability of the building. In fact, every aspect of the construction process is regulated by proven quality management rules. Moreover, there is a daily monitoring procedure which aims to identify potential hazards and risks which might affect the safety and well-being of both our employees and future residents. In addition to the quality control with respect to construction, another key concern of Alfa Development LLC. is the provision of well-equipped facilities. For example, paved yards, green space, rest areas and parking lots etc. This is an especially important consideration, given the chaotic development of Tbilisi, where such considerations are often overlooked.
One objective of Alfa Development LLC. is to promote a neighbourly environment for residents. Amongst other considerations, this involves the provision of comfortable neighbourhood areas where residents can interact with each other and this obviously encourages the development of harmonious relationships, as well as mutual respect and care for each other. In terms of the long-term support of the above objective and the promotion of good neighbourly relations, this involves the maintenance of the shared neighbourhood areas, maintenance of the recreation areas, and an appropriate cleaning schedule. In short, our philosophy is that not only should our residential apartments be comfortable, but also the entire environment where residents spend a considerable part of their lives.
In January-February 2022 an energy audit was carried out on the 4th block of the Sun City Complex, a complex of 9 identical residential buildings constructed by Alfa Development LLC. The complex is located between the Varketili micro district 2 residential area and the Vaziani residential area.
The outcome of the audit was as follows:
The thermal losses of the building are significantly lower than the average for apartment buildings across the country (38% less)
This implies a 30% saving on heating/cooling energy usage
The savings on energy usage equate to a reduction of CO2 emissions by 13 tons per annum
*** The energy audit was carried out by Basis Bank GGF TAF Green Consulting. The funding was within the framework of the programme of the specialists of the company ESCO-S.